Czytuny

W klasie IIa wdrażana jest innowacja pedagogiczna „Czytuny – projekt czytelniczy”.  Celem projektu jest kształtowanie i doskonalenie umiejętności czytania w aspekcie technicznym oraz rozbudzenie zamiłowania do czytelnictwa. Uczniowie czytają wybrane przez siebie książki lub teksty literackie i zbierają kolekcje kart z bohaterami. Dzieci spotykają Czytuny w 3 seriach czytelniczych. Ich hobby jest oczywiście czytanie. Każdy z nich czyta w swoim tempie. W ich królestwie panuje król Czytun. Uwielbiają przebywać w towarzystwie książek. Lubią słuchać, gdy ktoś czyta. Najszczęśliwsze są wtedy, gdy są razem. Niektóre Czytuny posiadają unikalne moce. Uczniowie trenując czytanie każdego dnia, zapraszają Czytuny do swoich domów. Być może pokochają książki, tak jak one.