Projekt „Zielony kącik”, realizowany wrzesień-listopad 2023 r.

Sfinansowany z projektu „EKO działania młodzieży”, realizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica – Pluznica Youth Association współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.

Grupa uczniów z Płużnicy, z klasy VI a,  przy wsparciu nauczycieli zaaranżowała w szkole kącik zieleni. Uczniowie posadzili  rośliny w ozdobnych donicach, ustawili je na podłodze, parapetach, kwietnikach i na ścianie. Obok kwiatów znalazły się kanapy. Dzięki temu powstała piękna i przyjazna przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, redukują stres. Rośliny doniczkowe w naturalny sposób poprawiają jakość powietrza, oczyszczając je z toksyn, zwiększając ilość tlenu i redukując poziom szkodliwych substancji. Zwiększają też wilgotność powietrza, co jest bardzo korzystne dla skóry i dróg oddechowych. Na eko-tablicy w zielonym kąciku uczniowie przygotowali plakaty zwracające uwagę na znaczenie roślin w otoczeniu. Tablica będzie wykorzystywana  również do innych akcji zwiększających świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży.

Fotorelacje z działań projektowych można zobaczyć w galerii:

Organizator – Marzena Góreczna z grupą uczniów z kl. VI a

Projekt ,,Nie depcz mnie. Proszę!”, realizowany czerwiec-wrzesień 2023 r.

Projekt zakładał zabezpieczenie ekosystemu wokół szkoły w Nowej Wsi Królewskiej.

Stworzono przestrzeń w której rośliny posadzone wiele lat temu będą miały szansę przetrwać w przestrzeni wraz z bawiącymi się uczniami podczas przerw międzylekcyjnych.

Zabezpieczono teren, który w 2018 r. został zagospodarowany na pamiątkę setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Działania zostały przedstawione na stronie:

Organizator: Grupa nieformalna w składzie: Anna Welter oraz uczniowie z klasy Vb/VIb.

Projekt „Zielono mi!”, realizowany czerwiec-wrzesień 2023 r.

W szkole w Nowej Wsi Królewskiej zazieleniły się parapety i korytarze! Uczniowie postanowili upiększyć swoją szkołę  i przy wsparciu nauczycieli założyli hodowlę roślin doniczkowych.

Dzięki temu, w otoczeniu paprotek, dracen i fikusów czują się bardziej komfortowo i pozytywnie.  Uczniowie zorganizowali też akcję ekologiczną, skierowaną do całej szkolnej społeczności. Przygotowali plakaty, zwracające uwagę na znaczenie roślin w otoczeniu człowieka i uwrażliwiające na potrzebę zaangażowania się w działania na rzecz ekologii.

Działania zostały opisane i przedstawione na stronie:

Organizator – Agnieszka Góreczna z grupą uczniów ze szkoły w Nowej Wsi Królewskiej.

Projekt „Strefa wypoczynku i relaksu w czasie przerwy szkolnej”, realizowany w czerwcu 2023 r. Finansowany ze środków projektu ,,Inicjuj z FIO 3.0”.
Projekt polegał na zrealizowaniu wybranego w konkursie szkolnym projektu na miejsce wypoczynku i relaksu podczas przerw międzylekcyjnych.
Projekt został zrealizowany dzięki współpracy rodziców uczniów szkoły w Nowej Wsi Królewskiej, którzy użyczyli sprzęt stolarski oraz sami pomagali w przygotowaniu ławeczek oraz sadzeniu roślin.
Działania zostały opisane i przedstawione na stronie:

Organizator – Grupa nieformalna w składzie: Agnieszka Zimnicka, Lena Dąbrowska i Natalia Ryba.

Projekt „Eko Reintegracja”, realizowany we wrześniu 2021 r. Finansowany ze środków projektu ,,Inicjuj z FIO 3.0”.
Projekt dotyczył aranżacji miejsca na świeżym powietrzu do spędzania wspólnego czasu przez uczniów szkoły w Nowej Wsi Królewskiej.
Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie projektu aranżacji miejsca na świeżym powietrzu do wspólnego spędzania czasu. Projekt dotyczył miejsca o powierzchni ok. 250 m, znajdującego się za budynkiem szkoły w Nowej Wsi Królewskiej, w sąsiedztwie boiska.
Zaprojektowane miejsce ma służyć uczniom szkoły w Nowej Wsi Królewskiej do wspólnego spędzania czasu i integracji.
Realizowane działania zostały opisane i przedstawione na stronie: https://padlet.com/annawelter/eko-reintegracja-2mu7snnkzxhfyim0

Organizator: Grupa nieformalna w składzie: Anna Welter, Martyna Właśniewska, Klaudia Antoszek