Pasowanie na czytelnika

W październiku 2024 r., w bibliotekach szkolnych w Nowej Wsi Królewskiej i w Płużnicy, miało miejsce uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie, wraz z wychowawcami kl.Ia p. Joanną Krajkowską i kl. Ib p. Darią Borsuk, obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów (w Nowej Wsi Królewskiej w bajkowe postaci wcieliły się uczennice kl.VIb, a w Płużnicy uczniowie kl.Vb pod opieką p. Małgorzaty Wechman). Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie ma książka oraz jakie zasady obowiązują nowo przyjętego do biblioteki czytelnika. Wiadomości te z pewnością pomogą pierwszoklasistom w korzystaniu z biblioteki i rozwijaniu swojej pasji czytelniczej. Podczas uroczystości dzieci musiały wykazać się znajomością treści baśni, bajek i wierszy znanych autorów. Na zakończenie najmłodsi otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika, które ustanawiają ich pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki.

Życzymy im wielu pięknych i ciekawych lektur. Zapraszamy do odwiedzania naszych bibliotek i odkrywania magicznego świata książek.

Zapraszamy do GALERII zdjęć.

Bibliotekarki

Bożena Betcher