Podsumowanie programu „Warto żyć na sportowo”

W okresie od września do końca listopada w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Płużnicy realizowany był program zajęć rekreacyjno-sportowych „Warto żyć na sportowo”. Łącznie w zajęciach wzięło udział 120 dzieci podzielonych na osiem grup po 15 osób – 3 grupy 15-osobowe w budynku szkoły w Płużnicy i Nowej Wsi Królewskiej w 3 przedziałach wiekowych (klasy I-III, IV-VI, VII-VIII) oraz 2 grupy po 15 osób w oddziałach przedszkolnych. Zajęcia rekreacyjno-sportowe były nastawione na rozwój sprawności fizycznej, naukę i doskonalenie elementów gier zespołowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i gier i zabaw rekreacyjnych. Zajęcia były dostosowane do wieku uczestników. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zajęcia mogły odbywać się dzięki dotacji pozyskanej przez UKS Płużnica z programu Mikro Granty Sportowe ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i realizowanego przez Fundację Orły Sportu.