Przedszkolaki „sprzątają świat”

W dniu 1 października br. roku dzieci z Przedszkola Gminnego oddział 0b po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”.
Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.
Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci udało się zebrać dwa worki śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników.
Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o niej.

Zdjęcia w GALERII.