Spotkanie autorskie

24 listopada 2023 r. gościliśmy w naszej szkole twórcę literatury dziecięcej i młodzieżowej, bibliotekarza i polonistę – pana Kazimierza Szymeczko z Rudy Śląskiej. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej w Nowej Wsi Królewskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III z Płużnicy i Nowej Wsi Królewskiej. Pan Szymeczko jest autorem wielu ciekawych książek dla młodych czytelników, m.in. utworów przygodowo-historycznych, które znane są w całym kraju. Spotkanie  przebiegało w miłej atmosferze, dzieci zadawały mnóstwo pytań o różnorodnej tematyce. Na wszystkie pytania nasz gość odpowiadał przystępnie i z humorem. Na zakończenie dzieci otrzymały dedykację z autografem pisarza w zakupionych książkach i na oddzielnych kartkach, które będą mogły schować na pamiątkę wizyty.

Bibliotekarki

Hanna Rygielska