Tydzień Uczniowskich Supermocy

Od 21 do 25 października uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płużnicy uczestniczyli w Tygodniu Uczniowskich Supermocy. Był to tydzień pełen emocji i pozytywnej energii. Przyczynił się do odkrywania, promowania i wspierania mocnych stron wśród uczniów naszej szkoły.

W poniedziałek uczniowie odkrywali i nazywali własne mocne strony i zapisywali je na przygotowanej tablicy, a we wtorek w swoich klasach tworzyli ,,Pozytywny alfabet” – na plakatach z własnymi imionami chwalili się swoimi umiejętnościami, pozytywnymi cechami charakteru i tym, co potrafią dobrze robić.

Środa była dniem pozytywnych myśli. Każdy z uczniów otrzymał wspierający cytat, zachęcający go do spełniania marzeń i realizowania celów. Ponadto, na tablicach znajdujących się na szkolnych korytarzach, dzieci dzieliły się ze swoimi kolegami motywującymi słowami.

Czwartek poświęcony był pracy w zespołach klasowych. Na każdej lekcji uczniowie podejmowali działania skoncentrowane na odkrywaniu mocnych stron. Efekty swojej pracy przedstawili na własnoręcznie skonstruowanych drabinach, symbolizujących to, że aby osiągnąć sukces należy podejmować małe kroki, tak samo, jak należy pokonywać kolejne szczeble drabiny, aby wspiąć się na jej szczyt.

Czwartek był dla uczniów okazją , aby pochwalić się swoimi umiejętnościami kolegom. W obu szkołach powstała wystawa pt. ,,Mam talent”, na której znalazły się przyniesione przez uczniów wyjątkowe prace, rękodzieło, medale i dyplomy potwierdzające to, że każdy z uczniów jest wyjątkowy i posiada wyjątkowe umiejętności.

W piątek przerwy umilały dzieciom dodające skrzydeł muzyczne motywatory i ogłoszony został konkurs literacko-plastyczny pt. ,,Bajki Pomagajki”. Zadanie konkursowe polega na napisaniu wiersza, bajki lub opowiadania, które przedstawią jak dbać o siebie lub/i o innych. Do pracy należy dołączyć przynajmniej jeden rysunek ilustrujący jej treść.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie ( regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły). Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z Tygodnia Uczniowskich Supermocy.