Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

2 września 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, który zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i rodzice wykonali z pełnym zaangażowaniem.

Następnie, w związku z 85. rocznicą wybuchu II wojny światowej, zebrani uczcili pamięć ofiar tej tragicznej historii minutą ciszy. Był to moment zadumy i refleksji nad historią naszego kraju oraz hołd oddany tym, którzy walczyli o naszą wolność.

Po tym symbolicznym momencie, głos zabrała Dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W swoim przemówieniu serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców po wakacyjnej przerwie. Wyraziła nadzieję, że wszyscy wracają do szkoły wypoczęci, pełni energii i gotowi na nowe wyzwania, które niesie ze sobą nadchodzący rok szkolny. Podkreśliła, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale również przestrzeń, w której rodzą się przyjaźnie na całe życie oraz gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Życzyła nauczycielom wytrwałości i radości z pracy, rodzicom cierpliwości i wsparcia dla swoich dzieci, a uczniom odkrywania nowych możliwości oraz dużo uśmiechu na co dzień.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Płużnica Pan Maciej Puchała, który również życzył uczniom i nauczycielom powodzenia w kolejnym roku szkolnym oraz oficjalnie ogłosił rozpoczęcie roku 2024/2025.

Kolejnym punktem uroczystości było pasowanie na uczniów. Nowo przyjęci uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, po czym symbolicznie zostali pasowani na uczniów szkoły. Był to ważny moment, który na długo pozostanie w ich pamięci, jako początek nowego etapu edukacyjnego. Uroczystość zakończyła się serdecznymi życzeniami sukcesów w nowym roku szkolnym oraz zaproszeniem do wspólnej pracy i nauki w nadchodzących miesiącach.