Zielono Mi!

W szkole w Nowej Wsi Królewskiej zazieleniły się parapety i korytarze! Uczniowie postanowili upiększyć swoją szkołę  i przy wsparciu nauczycieli założyli hodowlę roślin doniczkowych. Dzięki temu, w otoczeniu paprotek, dracen i fikusów czują się bardziej komfortowo i pozytywnie.  Uczniowie zorganizowali też akcję ekologiczną, skierowaną do całej szkolnej społeczności. Przygotowali plakaty, zwracające uwagę na znaczenie roślin w otoczeniu człowieka i uwrażliwiające na potrzebę zaangażowania się w działania na rzecz ekologii. Odnieśli na tym polu niemały sukces- ich  szkolni koledzy i  koleżanki z ochotą zadeklarowali swój udział w pielęgnowaniu zasadzonych roślin.

Działania zostały zrealizowane w ramach projektu „Zielono mi!”, sfinansowanego z projektu „EKO działania młodzieży”, realizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica – Pluznica Youth Association współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.

W naszej szkole realizowane są również inne projekty promujące wśród uczniów postawy proekologiczne. Galerię zdjęć z realizacji projektów można zobaczyć tutaj: