Z wizytą w Radowie Małym

11 i 12 grudnia Samorząd Uczniowski z Płużnicy i Nowej Wsi Królewskiej wraz z rodzicami, nauczycielami i panią dyrektor E. Małek gościł w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Radowie Małym. Na miejscu czekały na nas warsztaty prowadzone przez uczniów grupy KAC, potem długie zwiedzanie szkoły, a wieczorem kolacja – wspólne pieczenie pizzy i słodkich pierniczków na deser.

Następnego dnia braliśmy udział w warsztatach rękodzieła. W pierwszej pracowni metodą filcowania wykonaliśmy zakładki do książek. Najpierw formowaliśmy wełnę, spilśnialiśmy oraz filcowaliśmy za pomocą wody i mydła. W pracowni czerpania papieru poznaliśmy historię powstania papieru i oczywiście mieliśmy okazję sami „wytworzyć” papier z przygotowanej pulpy. Na uczniów czekały jeszcze ciekawe zajęcia z robotyki. Na koniec uczniowie z SU opowiedzieli też o naszej szkole i przedstawili krótką prezentację z tegorocznego Dnia Projektów.