Minister Edukacji i Nauki oraz Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych serdecznie zapraszają do udziału w 2. edycji konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych. Zadaniem uczestników będzie stworzenie drzewa genealogicznego i opisanie dziejów swojej rodziny na podstawie m.in. rozmów (wywiadów) z bliskimi oraz informacji, dokumentów i zdjęć znalezionych w archiwum rodzinnym i w Archiwach Państwowych.

Prace konkursowe mogą zgłaszać nauczyciele za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie konkursu do 4 maja 2023 r.

Komisje konkursowe wybiorą trzy najlepsze prace z każdego województwa, spośród których kapituła wyłoni trzech laureatów ogólnopolskich i przyzna 12 wyróżnień. Dla zwycięzców na poziomie wojewódzkim, a także laureatów konkursu oraz nauczycieli przygotowano atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje o konkursie, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdą Państwo na stronie https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs/konkurs-bez-korzeni-nie-zakwitniesz-moja-wielka-i-mala-ojczyzna-

W przypadku pytań proszę o kontakt z Panią dr Michaliną Dudą z Archiwum Państwowego w
Toruniu (e-mail: mduda@torun.ap.gov.pl, tel. 56 622 47 55) lub Panem Krzysztofem Klapką z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy (e-mail: edukacja@bydgoszcz.ap.gov.pl, tel. 52 339 54 15).