Pasowanie na czytelnika

16 października 2023 r. w bibliotece w Nowej Wsi Królewskiej, odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ib. Najmłodsi uczniowie, wraz z wychowawczynią p. Mariolą Tomaszewską, zostali przywitani przez baśniowe postaci, w które wcieliły się uczennice z klasy Vb. Dzieci, po zapoznaniu się z biblioteką, obejrzały krótkie przedstawienie w wykonaniu starszych koleżanek, podczas którego mogły dowiedzieć się, jakie znaczenie ma książka oraz jakie zasady obowiązują nowo przyjętego do biblioteki czytelnika. Musiały się też wykazać znajomością treści baśni, bajek i wierszy znanych autorów. Na zakończenie najmłodsi otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika i tym samym stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki.

Pozostaje im życzyć wielu pięknych i ciekawych lektur.

Bibliotekarka

Bożena Betcher