Aktywne przerwy

Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płużnicy, uczniowie szkół w Płużnicy i Nowej Wsi Królewskiej mają możliwość spędzania przerw w atrakcyjny sposób. Dzięki zakupionemu sprzętowi sportowemu,  na szkolnych dziedzińcach skaczą w gumę i przez skakanki, grają w badmintona, ringo i inne gry zręcznościowe. Gry i zabawy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły organizują ich starsi koledzy  z klas IV- VIII.

Pomysł na organizację zabaw na boisku w czasie przerw i zakup sprzętu sportowego zrodził się  w odpowiedzi na potrzeby uczniów-  członkowie SU przeprowadzili wśród uczniów szkoły konsultacje, podczas których pytali ich, jakich działań oczekują i czego potrzebują, aby miło spędzać w czas w szkole.  Okazało się, że priorytetem dla uczniów jest atrakcyjne spędzanie przerw.  Jak widać na zdjęciach, pomysł na organizację zabaw na boisku okazał się strzałem w dziesiątkę!

Inicjatywa została sfinansowana w ramach projektu „Samo-rządni w szkole” realizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica z dotacji otrzymanej z Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy – finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG”.

Samorząd Uczniowski