Dzień kropki w przedszkolu

„Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto pasji, talentów i kreatywności!

Na początku zapoznaliśmy się z historią małej Vashti, która uważała że nie potrafi malować. Pani poleciła jej więc by na kartce postawiła kropkę, a potem się podpisała. Taki rysunek oprawiła w ramki i powiesiła w klasie. Vashti wtedy stwierdziła, że jednak potrafi narysować ładniejszą kropkę i tak zaczęła się jej przygoda ze sztuką. Namalowała tyle obrazów, że wyszła z nich piękna wystawa. Vashti zrozumiała, że czasem trzeba tylko zacząć, aby uwierzyć w swoje możliwości i wiedzę tą, podobnie jak jej pani, przekazała młodszemu koledze.

Kropek dzisiaj nie brakowało w naszych pracach plastycznych, szukaliśmy kropek w naszym otoczeniu, kropki towarzyszyły nam przy różnych aktywnościach, a o tym, że trzeba wierzyć we własne możliwości postaramy się pamiętać przez cały rok!