Konkurs recytatorski

Dnia 16 października 2019 roku odbył się w Wąbrzeskim Domu Kultury konkurs recytatorski – „Stanisław Jachowicz -dzieciom”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIb: Klaudia Antoszek, która zaprezentowała wiersz pt. „Osa i pszczoła”, Martyna Właśniewska, która recytowała utwór pt. „Karolek i słońce” oraz Marta Wyrazik, która zaprezentowała utwór pt. „Basia”. Konkurencja była duża, ponieważ w kategorii wiekowej IV-VI było 37 uczestników. Martyna zajęła III miejsce, a Klaudia otrzymała wyróżnienie. Uczennicom gratuluję, wszystkie zaprezentowały się znakomicie. Przygotowane wierszyki zawierały morały, które po dziś dzień promują surowe ideały wychowawcze: pracowitość, posłuszeństwo, oszczędność, uczciwość i solidności, dobroć dla ludzi i zwierząt.
Agnieszka Murawska