Konkurs recytatorski poezji dziecięcej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji przypadającego 21 marca, biblioteki szkolne w Płużnicy i Nowej Wsi Królewskiej zorganizowały SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI DZIECIĘCEJ. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Uczestniczyło w nim łącznie 12 osób. Dzieci recytowały piękne wiersze znanych poetów, m.in. Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Występy młodych wykonawców oceniało JURY, które przyznało nagrody i wyróżnienia. Otrzymali je: Miłosz Jędrak kl. IIa, Emilia Rataj kl. IIb, Ewa Zarzeczna kl. IIb, Otylia Bernady kl. IIb, Julia Podosek kl. IIb, Victoria Kruk kl.Ib, Kalina Węglerska kl. Ib, Aniela Skonieczka kl. IIIb, Kazimierz Kwiatkowski kl. Ia, Weronika Bartosik kl. IIa, Zofia Makuch kl. IIa, Stanisław Mochalski kl. IIa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

                                                                                                   Bibliotekarki

                                                                                                                      Hanna Rygielska

                                                                                                                      Bożena Betcher