Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

W poniedziałek 16 marca startuje Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Uczniowie mogą uczestniczyć w lekcjach online. Jako pierwsze zaplanowano zajęcia dla ósmoklasistów: od godziny 9.00 lekcje języka polskiego, języka angielskiego lub niemieckiego i matematyki. Poniedziałkowy plan lekcji dla maturzystów wygląda z kolei tak: 12.00-12.30 – język polski, 13.00-13.30 – matematyka, 14.00-14.30 – język angielski.
Następnie program wirtualnej szkoły będzie rozwijany o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych. Już od wtorku 17 marca codziennie będzie nadawanych 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online: wykładów, pokazów, warsztatów z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję.
Pierwsze poniedziałkowe lekcje dla maturzystów poprowadzą nauczyciele X LO w Toruniu (język polski – Jolanta Serocka, matematyka – Tomasz Masłowski, język angielski – Monika Zalewska). Transmisje będą prowadzone na stronach internetowych www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.