Po co komu noc w szkole?

Właśnie dla tych uśmiechów, które nie schodzą z twarzy, aż do zaśnięcia, dla budowania wspomnień, relacji i wielu innych, które wobec radości dziecka nie idą na drugi plan.

Ekscytującym urozmaiceniem codziennych zajęć jest zorganizowanie w szkole nocowania jako doskonałej okazji do wzajemnej integracji i nauki poprzez zabawę. Zajęcia w porze nocnej są wydarzeniem wyjątkowym ze względu na czas i warunki, w jakich się odbywają.
Od kiedy padły słowa ,,noc w szkole”, uczniowie klasy II a i III a zaczęli odliczać dni. Wprawdzie byliśmy zmuszeni do przesunięcia pierwotnie zaplanowanego terminu, to jednak w żaden sposób nie wpłynęło na nasz entuzjazm.

26 kwietnia około godziny 18.00 zaczęli pojawiać się radośni bohaterowie naszego wydarzenia, wyposażeni w śpiwory, kocyki, kołderki, podusie, pluszaki oraz  inne „magiczne” przedmioty. Poddasze naszej szkoły zamieniło się w przytulne miejsce do pobytu i nocowania.

W związku z tym, że pogoda dopisywała wspólnie zdecydowaliśmy o zabawie na zewnątrz. Dyskoteka na powietrzu i gry sportowe doskonale wprowadziły uczestników w nastrój zabawy. Następnie udaliśmy się na kolację, po której odbył się nocny spacer. Oczywiście za każdym razem dbaliśmy o porządek i sprzątaliśmy po sobie. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe  i latarki udaliśmy się do sklepu samoobsługowego po zaopatrzenie w dodatkowy prowiant – przy okazji doskonaliliśmy swoje umiejętności rachunkowe. Po powrocie odbyła się nocna toaleta, a później do wyboru maraton filmowy, planszówki, dłuuuuugie rozmowy, a na koniec spanie. Dla niektórych osób było to ogromne przeżycie, ponieważ po raz pierwszy nocowali poza domem. Rano wszyscy wstali w wyśmienitych nastrojach, choć trochę zmęczeni uporządkowali pomieszczenia, spakowali swoje rzeczy i na śniadanie wrócili do swoich domów.

Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom: Marioli Małagockiej, Agnieszce Piotrowskiej, Dorocie Rygielskiej oraz Marlenie Makowskiej za organizację wydarzenia i opiekę, a kolegom z klasy VIII a za pomoc w przygotowaniu sal.

Zapraszamy do galerii.