Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich i w Rzutowych Mistrzostwach Okręgu Toruńskiego

W dniach 13-14. maja 2023 roku 8 zawodników Szkółki Ekologiczno-Wędkarskiej w Wieldządzu i 3 opiekunów wzięło  udział w Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich i w Rzutowych Mistrzostwach Okręgu Toruńskiego, które odbyły się w Łasinie.

Drużyna w składzie: Konrad Zarzeczny, Michalina Plewińska, Igor Ogrodowski zajęła II miejsce. Nasi zawodnicy są w zielonych koszulkach. Michalina trzyma statuetkę, Igor dyplom.

Indywidualnie startowali: Michalina Czarnecka, Zuzanna Ogrodowska, Weronika Plewińska, Marcel Puchała i Maurycy Puchała.

Rywalizacja sportowa odbywa się w 4 dyscyplinach i w III kategoriach wiekowych.

1. Test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej.
Michalina Plewińska w kategorii wiekowej U-14 zajęła I miejsce, Weronika Plewińska V, Igor Ogrodowski IV w kat. wiekowej U-12.

2. Sprawność (rzuty piłeczką do celu).
Marcel Puchała zajął  IV miejsce w U-12.

3. Trójbój.
Michalina Plewińska zajęła IV miejsce.

4. Spławik
W łowieniu ryb I miejsce zajęła Michalina Czarnecka (pierwsza od prawej), III Weronika Plewińska w kategorii U-12. Michalina Plewińska III miejsce w U-14.