Powiatowy Konkurs Literacki

16 czerwca 2023 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wąbrzeźnie odbył się finał XXII. edycji Powiatowego Konkursu Literackiego z cyklu „Wąbrzeźno – moje miejsce na ziemi”. Patronat nad konkursem objęli: burmistrz miasta oraz starosta wąbrzeski. W obecności włodarzy wąbrzeskich, nauczycieli, bibliotekarzy i uczestników miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu. Do udziału w rywalizacji zaproszono uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, młodzież szkół średnich oraz osoby dorosłe z całego powiatu.

Konkurs podzielono na dwie kategorie: literacką i plastyczną. Temat części literackiej brzmiał „Wąbrzeskie limeryki”. Zadaniem uczestnika było napisanie dwóch limeryków o Wąbrzeźnie lub innej miejscowości z naszego regionu. Natomiast zadaniem uczestnika w części plastycznej było wykonanie wąbrzeskiego kolażu prezentującego obraz miasta w autorskich wizjach bądź nawiązanie do pasji, zainteresowań lub przeżyć twórcy pracy. Na wykonanie kolażu zdecydowała się uczennica klasy VIIb Dorota Witkowska reprezentująca Bibliotekę w Nowej Wsi Królewskiej. Nasza uczestniczka otrzymała dyplom oraz prestiżową Nagrodę Biblioteki.

Gratulacje i powodzenia w dalszych konkursach!

Bibliotekarka

Bożena Betcher