Powiatowy Konkurs Literacki

W listopadzie 2023 r. odbyła się 19. edycja Powiatowego Konkursu Literackiego z cyklu „Wyprawy Literackie” dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Konkurs, którego organizatorem jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie, przebiegał pod honorowym patronatem burmistrza i starosty wąbrzeskiego.

W części konkursu „O Złoty Kałamarz” zadaniem uczestnika było napisanie krótkiego opowiadania pt. „Stąd do gwiazd – moja podróż marzeń” dotyczącego wymarzonej podróży, miejsca do którego chciałby pojechać lub przenieść się w czasie. Wyprawa mogła dotyczyć nie tylko planety Ziemia, ale również szeroko pojętej kosmicznej przygody. Celem tegorocznego konkursu było propagowanie wiedzy na temat otaczającego świata oraz popularyzacja postaci wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika w związku z rokiem jego imienia. Do konkursu wpłynęło 28 prac, w tym jedna z Biblioteki w Nowej Wsi Królewskiej, którą reprezentowała uczennica klasy VIIIb Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płużnicy Aleksandra Dąbrowska. Ola napisała opowiadanie o małym zwierzątku, które przeniosło się na inną planetę. Za swoją pracę otrzymała dyplom i nagrodę za udział.

Serdeczne gratulacje!

                                                                              Bibliotekarka

                                                                                  Bożena Betcher