Powiatowy Konkurs Literacki

W listopadzie 2020 r. odbyła się XVII. edycja Powiatowego Konkursu Literackiego z cyklu „Wyprawy Literackie” dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Jego organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie, która w tym roku, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, musiała przeprowadzić podsumowanie konkursu w innej formie.

W części konkursu „O Złoty Kałamarz” zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej pod wiodącym tematem szeroko pojętej ekologii pt. „EKO JA – EKO MY”. Uczestnik miał do wyboru napisanie krótkiego opowiadania, ułożenie wiersza, stworzenie komiksu o tematyce ekologicznej. Do konkursu wpłynęło 25 prac, w tym jedna z Biblioteki w Nowej Wsi Królewskiej, którą reprezentowała uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płużnicy Michalina Wrembel. Spod pióra Michaliny wyszedł mocny i dojrzały wiersz pt. „Ratujmy świat”. Zawarła w nim zatrważającą prawdę o ginącym świecie. Michalina uzyskała jedną z głównych nagród specjalnych biblioteki; otrzymała dyplom oraz cenną nagrodę rzeczową.

Do konkursu uczennicę przygotowywała polonistka p. Bożena Paczkowska.

          Serdecznie gratulujemy!

                                                                                         Bibliotekarka
Bożena Betcher