Projekt „Alfabet logopedyczny”

Wraz końcem maja, dzieci z oddziałów przedszkolnych zakończyły zajęcia z projektu „ Alfabet logopedyczny”. „Tygrysy” i „Lemury” aktywnie uczestniczyły w ciekawych zajęciach, których celem było dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej.

Dzieci podnosiły sprawność aparatu artykulacyjnego, usprawniały aparat oddechowy, poszerzały słownictwo czynne i bierne, ćwiczyły umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu, rozwijały słuch fonematyczny, poczucie rytmu, podnosiły sprawność w zakresie motoryki,  doskonaliły percepcję pamięci słuchowej.

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy. Zapraszam do obejrzenia FOTO RELACJI z zajęć.

Koordynator projektu Jolanta Budniewska