,,Przyjaciele Zippiego”- zajęcia w klasach IIIa i IIIb

W klasach trzecich, przez cały rok szkolny w ramach zajęć Rozumiem siebie i innych realizowaliśmy program profilaktyczny pt. ,,Przyjaciele Zippiego”.

Program ,,Przyjaciele Zippiego” promuje zdrowie emocjonalne  i rozwija kompetencje społeczno-emocjonalne u dzieci w młodszym wieku  szkolnym.  Jego bohaterem jest patyczak o imieniu Zippi, którego dzieci miały okazję bezpośrednio poznać. Ku wielkiej radości uczniów, patyczak Zippi towarzyszył im podczas każdych zajęć.

Podczas realizacji programu ,,Przyjaciele Zippiego”  dzieci uczyły się jak rozpoznawać i nazywać uczucia, jak słuchać innych i nawiązywać przyjaźnie, a także tego, jak radzić sobie ze zmianami i stratami, rozwiązywać problemy i pomagać innym w różnych sytuacjach. Formuła realizowanych  zajęć sprawiała, że dzieci nie otrzymywały od prowadzących  gotowych rozwiązań,  a raczej były zachęcane  do samodzielnego poszukiwania sposobów na trudne sytuacje, zwłaszcza takich, które nie tylko pomagają im samym, ale również uwzględniają dobro innych. Program zwieńczyła ceremonia wręczenia pamiątkowych dyplomów, a także wspólna sesja zdjęciowa

Wszyscy uczestnicy zajęć ocenili je jako pouczające i interesujące, a możliwość obcowania z prawdziwym patyczakiem stanowiła dla nich dodatkową atrakcję.

Życzymy uczniom, aby zdobyta podczas realizacji programu wiedza i umiejętności przydały się im w pokonywaniu codziennych uczniowskich wyzwań.

Zapraszamy do GALERII.

Agnieszka Góreczna, Marzena Góreczna