Projekt „Zabieramy dzieci z sieci” – podsumowanie

Od 20 września do 7 listopada na sali gimnastycznej w Płużnicy oraz na boisku sportowym – w czasie ładnej pogody, odbywały się zajęcia sportowe i zabawy zespołowe dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu a łącznie uczestniczyło w nich 41 osób. Uczestnicy mieli do dyspozycji dwa stoły do piłkarzyków, duże bierki podłogowe, grę zespołową Smash ball, grę Boule, krykiet ogrodowy. Odbywały się też turnieje tenisa stołowego, turnieje darta i mecze piłki nożnej. Zakup sprzętu i prowadzenie zajęć było możliwe dzięki realizacji projektu „Zabieramy dzieci z sieci”, finansowanego ze środków otrzymanych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Nowe FIO. Mamy nadzieję, że aktywność fizyczna w bezpośrednim towarzystwie rówieśników zaowocowała lepszym samopoczuciem osób korzystających z zajęć i była atrakcyjną alternatywą dla komputera czy telefonu.

Podpowiedzi w jak bardzo różnorodny i przyjemny sposób można spędzać czas wolny dostarczył też konkurs „Polecam aktywność”. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Miejsce I w konkursie zajęła Zuzanna Leszczyńska z kl. IV a, II miejsce zajął Mikołaj Makuch z kl. III a, III miejsce Igor Łacek z kl. III a.

W ramach projektu, dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności, w szkole w Płużnicy zorganizowany został także Dzień Aktywności. Tego dnia były zabawy i konkurencje sportowe, odbywały się pogadanki i warsztaty dotyczące szeroko pojętego zdrowia, krzyżówki i quizy wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie wspólnie z nauczycielami tworzyli Plany Samoopieki, układali Listy Aktywności, wymyślali okrzyki i hasła zachęcające do aktywnego stylu życia. Odbyło się też głosowanie na najlepsze hasło. Zwycięskie hasła pochodziły z klas VI a oraz IV a. Wyróżnienie otrzymali też uczniowie z kl. II b.  Szczególnie dużo emocji wzbudziły pokazy talentów prezentowane przez uczniów.  Dzień Aktywności zwiększył świadomość uczniów jak zadbać o siebie, o swój dobrostan psychiczny. Ponadto pozwolił na czerpanie radości ze wspólnego działania i większą integrację uczniów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Członkowie grupy nieformalej:
                                                                            Magdalena Dudzik-Gilewska