Wycieczka do Torunia

W piątek 5 listopada odbyła się nasza, długo wyczekiwana wycieczka do Torunia.

Już przed ósmą wszyscy zebraliśmy się przed szkołą i czekaliśmy na autokar, który miał nas, czyli uczniów klasy IIIa i IIIb, zawieźć na miejsce. Przed podróżą p. wychowawczyni Mariola i p. wychowawczyni Ania przypomniały regulamin wycieczki.
Pierwszym etapem było Centrum Nowoczesności- Młyn Wiedzy. Nasze spotkanie z nauką było bardzo ciekawe i dostarczyło nam wielu fascynujących i niezapomnianych  wrażeń.
Potem odwiedziliśmy  McDonald ‘s a następnie udaliśmy się do Piernikarni Mistrza Bogumiła, gdzie samodzielnie wykonaliśmy pamiątkowe pierniki, poznaliśmy legendy związane z Toruniem i wypiekiem pierników.
Na zakończenie dużą atrakcją był spacer zabytkowymi uliczkami miasta i pobyt nad Wisłą. Zobaczyliśmy Krzywą Wieżę, Katedrę Św. Janów, Ratusz, wiele zabytkowych kamieniczek i pomnik Mikołaja Kopernika. Kupiliśmy też  pamiątki.

Podróż powrotna minęła szybko i przyjemnie. Wróciliśmy około godziny 17:30 zmęczeni, ale pełni wrażeń. W Toruniu było bardzo fajnie, mimo deszczowej  aury miło i ciekawie spędziliśmy czas.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                           Uczniowie klasy IIIa i IIIb