Spotkanie z Krzysztofem Piersą

W środę, 30 listopada naszą szkołę odwiedził Krzysztof Piersa – pisarz, autor m.in. poradników „Komputerowy ćpun”, „Trener marzeń”, dziennikarz, terapeuta, pasjonat gier komputerowych i z zamiłowania modelarz. Nasz gość w ciągu ostatnich lat odbył setki spotkań autorskich w szkołach i bibliotekach. Pan Piersa poprowadził warsztaty dla młodzieży z klas VII i VIII  na temat realizacji marzeń i radzenia sobie z krytyką. Podczas spotkania rozmawiał  z uczniami o grach komputerowych, o tym jak są wciągające. Jednocześnie wyjaśniał jak niebezpieczne może być zatracenie się w graniu i udzielał cennych wskazówek jak efektywnie zarządzać czasem. W humorystyczny sposób przedstawił też wymówki, często stosowane przez graczy, dotyczące korzyści płynących z grania oraz poddał w wątpliwość ich wiarygodność. Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie o czym świadczyła aktywność uczestników.

Po spotkaniu z uczniami w Płużnicy i Nowej Wsi Królewskiej nasz gość spotkał się z rodzicami. Podczas wystąpienia opowiadał o zagrożeniach związanych z cyfrową rozrywką (np. o mikropłatnościach), konsekwencjach nadmiernego korzystania z telefonów i uzależnienia od gier komputerowych. Jako terapeuta zaproponował też pewne rozwiązania m.in. możliwość stworzenia w domu specjalnego miejsca na telefony wszystkich domowników, wyznaczenie określonego czasu na korzystanie z wirtualnych rozrywek. Pan Piersa podkreślał też znaczenie zainteresowań i pasji w życiu młodego człowieka. Mówił o tym jak je rozbudzać i rozwijać.

Marzena Góreczna