Spotkanie z pszczelarzem

W dniach 30 stycznia i 5 lutego w naszej szkole odbyły się spotkania z pszczelarzem, panem Michałem Puchałą, który posiada własną pasiekę.

W spotkaniach wzięli  udział  uczniowie z klas II- VII.

Zaproszony gość przedstawił uczniom wiele ciekawych informacji o życiu pszczół, a także o pracy pszczelarza. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie.

Pan Michał opowiedział o tym, jak powstaje miód. Ciekawą informacją było to, że istnieje wiele rodzajów miodu, które różnią się zapachem, kolorem i smakiem.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Pan pszczelarz wyjaśnił też dzieciom, czym różni się osa od pszczoły.

Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula i plastra miodu, stroju pszczelarza, a nawet obejrzenia przyborów, których używa w swojej codziennej pracy.

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu.

Dziękujemy panu Michałowi za tak wspaniała inicjatywę spotkania, oraz ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.