Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płużnicy będą realizowali projekty

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ,,Młodzież na plus”, organizowanym przez stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica i otrzymali wsparcie finansowe na realizację interesujących projektów.

Młodzież zaplanowała wiele ciekawych  wydarzeń. m.in. dodatkowe zajęcia sportowe, organizację nocy filmowej, zajęcia z rękodzieła i promujące działania proekologiczne, stworzenie muralu. Z inicjatywy uczniów odbędzie się również inscenizacja historyczna, do której zostaną zakupione stroje z epoki.

Uczniowie zamierzają również uatrakcyjnić przerwy w szkole poprzez zorganizowanie zabaw dla młodszych dzieci, namalowanie na szkolnym dziedzińcu gier chodnikowych i organizację turnieju gier planszowych.

Zgodnie z harmonogramem projekty miały być realizowane jeszcze tym roku szkolnym, w okresie od kwietnia do czerwca, niestety ze względu na obecną sytuację zdecydowana większość z nich została przełożona na przyszły rok  szkolny. Ponadto, z powodu zagrożenia koronawirusem  młodzież musiała zrezygnować z niektórych ciekawych pomysłów. W trosce o zdrowie seniorek nie odbędą się m.in. spotkania kulinarne z członkami Klubu Seniora  w Nowej Wsi Królewskiej.

Gratulujemy młodzieży ciekawych pomysłów i podjęcia inicjatywy!