Uwaga! Tu można zgłaszać potrzebę eko-interwencji

Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica wraz z grupą młodzieży z powiatu  wąbrzeskiego eko-Załogą, opracowało stronę internetową dot. stanu środowiska w powiecie wąbrzeskim, jej adres to: https://eko-zaloga.pl/.
Na stronie internetowej funkcjonuje możliwość zaznaczania pinezką miejsc w powiecie wąbrzeskim, które wymagają interwencji ekologicznej. Zgłoszenie potrzeby interwencji ekologicznej może zgłosić każdy mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego, na stronie internetowej eko-Załogi zamieściliśmy dokładną instrukcję wpinania pinezki na mapie. Dzięki tej funkcji mieszkańcy powiatu będą mogli zaznaczać na mapie powiatu wąbrzeskiego miejsca, które wymagają eko-interwencji np. dzikie wysypiska śmieci, wycinki drzew, zanieczyszczenia wód, itp.

Pamiętacie Apel Młodych Mieszkańców w sprawie ochrony środowiska w powiecie wąbrzeskim?
Mamy nadzieję, że trafił do Waszych serc i umysłów. Teraz czas, aby wykonać kolejny krok w stronę ochrony środowiska!
Zapraszamy na stronę internetową https://eko-zaloga.pl/
Dzięki fantastycznej funkcjonalności, można zaznaczać na mapie powiatu wąbrzeskiego miejsca, które wymagają eko-interwencji np. dzikie wysypiska śmieci, wycinki drzew,zanieczyszczenie wód, itp.
Jednym słowem- Państwo zgłaszacie problem, a eko-Załoga młodych ludzi podejmuje działania, poinformuje samorząd lokalny lub sama zakasa rękawy do pracy!
Na stronie został również udostępniony serwer Discorda SMGP, który stanowi przestrzeń do systematycznego dyskutowania o stanie środowiska w naszym powiecie.

Projekt „eko-Załoga” realizowany jest przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica, finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z
Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Akcja informowania i zachęcania mieszkańców powiatu wąbrzeskiego do zaznaczania miejsc wymagających eko-interwencji, jest kontynuacją akcji rozpowszechniania „Apelu Młodych Ludzi dot. ochrony środowiska w powiecie wąbrzeskim. Udostępnianie informacji o funkcjonowaniu strony internetowej https://eko-zaloga.pl/, pozwoli nam zadbać o nasze lokalne środowisko. Prosimy o wsparcie i dołączenie do promocji działań młodych ludzi na rzecz ochrony lokalnego środowiska!