Z koronawirusem w tle

Polska szkoła doświadcza nowego wyzwania jakim jest zdalne nauczanie. To, co do tej pory tworzyło naszą rzeczywistość, nagle przestało działać. Stanęliśmy przed koniecznością szybkiego przeformatowania swojego funkcjonowania w życiu społecznym, zawodowym i osobistym. Nie jest lekko. Borykamy się z trudnościami, ale wszyscy dzielnie próbujemy sprostać tym wymaganiom. Każdy: uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także władze gminy dają z siebie wszystko, aby jak najskuteczniej realizować proces edukacyjny. Stajemy się coraz bogatsi o nowe doświadczenia. Rozwój naszych umiejętności z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych wznosi się na wyżyny. Synergia, Librus Messenger, WhatsApp, Discord, Zoom, Skype, Microsoft Teams, Padlet, Genial.ly,  Power Point, One Drive i wiele innych  narzędzi – stają się nam coraz mniej obce.

Uczniowie klasy II a z rodzicami też nie próżnują. Wspólnie powitaliśmy wiosnę, tworzyliśmy i wywieszaliśmy w oknach rysunki dla bohaterów, budowaliśmy bazę, robiliśmy lizaki, piekliśmy, gotowaliśmy, szyliśmy maseczki, przygotowywaliśmy płyn do dezynfekcji, wykonaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi, śpiewaliśmy i nagrywaliśmy piosenkę, pisaliśmy wiadomości,  a nawet odbyliśmy wirtualną wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Oczywiście, cały czas doskonalimy kompetencje kluczowe, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności i postaw.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej galerii i życzymy dużo zdrowia, optymizmu, spokoju, cierpliwości i wiary w to, że z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepiej.

Carpe diem!