A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna…

Za niecałe dwa miesiące najbardziej wyczekiwane święta w roku – Boże Narodzenie. Za miesiąc Mikołajki i Kiermasz Bożonarodzeniowy w naszej szkole. Jak co roku będzie mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będą ciasteczka i pierniczki własnoręcznie wykonane przez dzieci z naszej szkoły. Abyśmy jednak mogli ziścić nasze zamierzenie, potrzebujemy wsparcia i pomocy ze strony niezawodnych Rodziców naszych uczniów, jak również  darczyńców. Nasza kuchnia pięknieje z dnia na dzień. Otrzymaliśmy piękne kredensy, lodówkę, kuchenkę, sztućce i wiele innych cennych przedmiotów, za które serdecznie dziękujemy 🙂
Ale cóż…? Każda dobra gospodyni wie, że kuchnia to ocean potrzeb.
Nasze potrzeby to:
-stolnice
-wałki
-średnie i duże miski metalowe i plastikowe
-blaszki
-tace
-waga kuchenna ,miarki
-rękawice i łapki
-foremki do ciastek
-papier do pieczenia
-folia aluminiowa
-folia spożywcza
 
DO CIASTECZEK:
-mąka
-mąka ziemniaczana
-jaja
-masło
-śmietana
-miód
-cukier
– cukier puder
-aromaty
-barwniki spożywcze
-posypki i polewy do dekoracji
-przyprawa do pierniczków
-soda
-proszek do pieczenia
-kakao
-cynamon
-goździki
-pomarańcze
-cytryny
 
Z góry dziękujemy 🙂
Nie możemy się już doczekać, kiedy szkołę wypełni cudowny zapach wanilii, pomarańczy, goździków i pieczonych pierniczków. Jednym słowem zapach Świąt.