Święto Bibliotek Szkolnych

Szkoła w Nowej Wsi Królewskiej uroczyście obchodziła święto bibliotek, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Wyobraź sobie…”. W bibliotece przygotowano baśniowy wystrój. Można tu było zobaczyć smoka i zamek księżniczki oraz spotkać Alicję z krainy czarów siedzącą obok szalonego kapelusznika. Z tej okazji również 29 października 2019 r. uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej. Obejrzeli program artystyczny, który był współczesną aranżacją znanych baśni. Na scenie pojawił się Jaś ze smartfonem i ekolożka Małgosia, a Babę Jagę zastąpiła równie groźna Baba Flora. Zabawne dialogi przeplatane były muzyką i tańcem w wykonaniu starszych uczennic. Grupa „Nasza mała ojczyzna” nakręciła i wystąpiła w filmiku reklamującym bibliotekę szkolną i czytelnictwo.

Także tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Scenkę pt. „Zaczarowany bajek świat” zaprezentowały uczennice z klasy piątej i szóstej. Młode aktorki przebrane za postacie z bajek wprowadziły najmłodszych w krainę magii i wyobraźni, którą odnaleźć można na kartach książki. Zachęcały dzieci do częstego odwiedzania biblioteki i umiejętnego korzystania z jej zbiorów. Zanim pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania, musieli odpowiedzieć na szereg pytań związanych z książką i jej bohaterami. Egzamin dla maluchów okazał się dość łatwy, wszystkie zasłużyły na miano pełnoprawnego czytelnika naszej biblioteki. Pasowania dokonał pan dyrektor Paweł Grędzicki, a akty ślubowania wręczyła p. wychowawczyni Anna Karwaszewska. Na koniec dzieci zostały poczęstowane cukierkami.

W programie artystycznym pod kierunkiem pań bibliotekarek wystąpiły uczennice: Wiktoria Jankowska, Klaudia Antoszek, Nikola Socha, Martyna Właśniewska, Marta Wyrazik oraz Klaudia Fularczyk, Marta Ślesar, Amelia Jakubowska, Paulina Abramowska i Oliwia Hajzerska.