Andrzejki w Nowej Wsi Królewskiej

29 listopada na sali gimnastycznej w Nowej Wsi Królewskiej najmłodsi uczniowie brali udział w zabawie andrzejkowej przygotowanej przez starszych uczniów pod kierunkiem pań bibliotekarek. Była muzyka, tańce, wróżby i przepowiednie. W rolę adeptek sztuki magicznej wcieliły się uczennice z klasy siódmej i ósmej. Ubrane w baśniowe stroje dziewczyny przygotowały szereg ciekawych zabaw, do których zaprosili swoich młodszych kolegów. Mogli się oni dowiedzieć, czy spełnią się ich najskrytsze marzenia, jaki zawód wybiorą w przyszłości, czy osiągną sukces oraz jak będzie miał na imię ich wybranek. Podczas wesołej zabawy dzieci dowiedziały się o ludowych tradycjach i zwyczajach, które w wigilię św. Andrzeja obchodzone były na wsiach. Dzisiaj wróżby i przepowiednie traktowane są jako element zabawy z przymrużeniem oka.