Bezpiecznie do szkoły

W dniach 26 oraz 27 września 2018r. w naszej szkole realizowany będzie projekt z uczniami klas pierwszych – BEZPIECZNIE DO SZKOŁY. W ramach projektu odbędzie się pogadanka przeprowadzona przez przedstawicieli komisariatu policji w Wąbrzeźnie. Dzieci dowiedzą się o zagrożeniach jakie mogą je spotkać na drodze oraz zasadach postępowania w przypadku ich wystąpienia. Poruszony zostanie również temat odblasków poprawiających widoczność na drodze. Kolejnym etapem będą warsztaty krawieckie, podczas których każde dziecko przygotuje własnego, odblaskowego misia. W ten sposób dzieci zostaną zaangażowane do świadomego zadbania o swoje bezpieczeństwo i bardziej zrozumieją potrzebę posiadania odblasków w codziennej podróży do szkoły. Na zakończenie wykonane zostanie profesjonalne pamiątkowe zdjęcie z odblaskowym misiem na tle związanym ze szkołą. Każde dziecko otrzyma zdjęcia w ramce do domu, aby codziennie przypominało ono o tym, iż w drogę do szkoły musi zabrać odblaskowego misia.