Ciekawe zajęcia w naszej szkole

Od września w naszych szkołach organizowane są dodatkowe zajęcia dla uczniów. Tematyka zajęć jest bardzo zróżnicowana. Poniżej przedstawiono ich krótką charakterystykę, a w galerii można obejrzeć ciekawe zdjęcia.

„Akademia Młodego Smakosza”- zajęcia dla klas I-III, opiekunowie: p. Hanna Rygielska i p. Hanna Lemanowicz- Jabłońska
Celem naszych zajęć jest zdobywanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania i stosowanie jej w praktyce. Dzieci uczą się samodzielnie przygotowywać kanapki, surówki, sałatki, pasty i inne pyszności. Zajęcia są okazją do poznawania nowych smaków i przełamywania niechęci do niektórych potraw.

„Z kulturą na Ty”- zajęcia dla klas I-III, opiekunowie: p. Paulina Właśniewska i p. Jolanta Piech

Na zajęciach uczestnicy będą poznawać różne formy teatru. Podczas wspólnych parateatralnych, ruchowych, rozwijających wyobraźnię i kreatywność uczniów zabaw, będziemy bawić się w teatr. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

„Nasz mały ogródek”, opiekunowie: p. Bożena Treichel i p. Alina Chodkiewicz
Ogród szkolny to żywa pracownia, w której uczniowie mogą prowadzić ciekawe badania, eksperymenty i obserwacje, gdzie mają zapewniony kontakt z przyrodą. Wykonywanie prac w ogrodzie uczy między innymi szacunku do pracy i jej efektów. Realizacja zadań ma na celu również propagowanie aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania, jak również podnieść atrakcyjność szkoły i poprawę estetyki jej otoczenia. Zajęcia umożliwiają dzieciom wcielanie się w rolę małych ogrodników, którzy uprawiają kwiaty, warzywa i zioła, a jednocześnie dbają o wygląd terenu. Pielęgnacja roślin nauczy ich odpowiedzialności, co z pewnością zaprocentuje w życiu dorosłym. Prace rozpoczęliśmy już w pierwszym tygodniu września. Będziemy prowadzić samodzielną uprawę niektórych warzyw, kwiatów oraz ziół. Chcemy też uporządkować sad, który znajduje się za szkołą.
To wszystko jest możliwe dzięki Państwa pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w działaniach dobrymi radami oraz niezbędnymi narzędziami, nasionami, sadzonkami, doniczkami, itp.
Prosimy o dalszą pomoc. Potrzebne nam są łopaty, grabie i ziemia pod grządki warzywne i na rabaty kwiatowe.

„Programujemy naszą przyszłość”- zajęcia dla klas I-III, opiekunowie: p. Alicja Wolska i p. Agnieszka Piotrowska
Są to zajęcia mające na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia. Na zajęciach „Programujemy naszą przyszłość” uczestnicy będą kształtować nowe umiejętności z pomocą różnych pomocy dydaktycznych: mat edukacyjnych, ozobotów, klocków lego, gier edukacyjnych oraz tabletów z prostym oprogramowaniem uczącym podstaw programowania. Drodzy Rodzice, jeśli możemy prosić o wsparcie, to z miłą chęcią przyjmiemy baterie paluszki, notesiki z kolorowymi kwadratowymi karteczkami oraz papier ksero, a jeśli ktoś posiada jakieś fajne gadżety związane z robotami, to pomogą one nam w dekoracji naszej sali przystosowanej do programowania. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.

„Klub podróżnika”- Nowa Wieś Królewska
Klub został powołany, aby młodzież miała okazję szerzyć działalność krajoznawczo – turystyczną. Dodatkowo ma przyczynić się do wyrobienia nawyku spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju imprezach turystycznych i kulturalnych. Program realizowany będzie w formie cyklicznych spotkań (co tydzień, oddzielnie dla uczniów klas 4-5 i klas 6-7) oraz wycieczki do Torunia. W czasie zajęć uczniowie planować będą trasę, wyszukiwać miejsca, które warto zobaczyć i przygotowywać informacje przyrodnicze, krajobrazowe i historyczne na temat odwiedzanego miejsca. Poznają zasady pracy z mapą oraz zachowania się w różnych miejscach.

Zajęcia taneczno-sportowe w klasach I-III, opiekunowie: p. Grażyna Majewska i p. Agnieszka Zimnicka
Zajęcia ruchowe jako aktywna forma spędzania wolnego czasu. Odbywają się na nich gry terenowe, mecze towarzyskie z wyjaśnianiem zasad sędziowania, nauka wyrażania emocji w tańcu, nauka podstawowych kroków tanecznych tańców towarzyskich. Zaplanowane są również zumba i aerobik. Uczniowie będą również poprzez zabawy ruchowe, utrwalali zagadnienia matematyczne i geograficzne. W okresie zimowym odbędą się zabawy na śniegu.

Zajęcia wyrabiają koordynację ruchową i sprawność ruchową, uczą wyrażania emocji, współpracy w grupie, samodyscypliny i uczą dbałości o zdrowie i własny rozwój fizyczny.

„Koło kulinarne”- Nowa Wieś Królewska, opiekunowie: p. Jolanta Budniewska, p. Maciej Puchała
Podstawą tych zajęć, jest kształtowanie kulinarnych zainteresowań u dzieci oraz motywowanie do możliwie największej samodzielności w zakresie estetycznego, bezpiecznego przygotowania posiłków i ich spożywania. Najważniejsze jednak jest stworzenie przyjemnego klimatu zajęć, aby wyzwolić w dziecku autentyczną radość tworzenia.