Dzień Edukacji Narodowej w Nowej Wsi Królewskiej

Dnia 15 października 2019 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu swoje święto obchodzili nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły. Na apelu obecni byli wszyscy pracownicy  oraz uczniowie klas 0-8.
Dzieci z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem nauczycielek, p. M. Tomaszewskiej i p. W. Murawskiej przygotowały program słowno-muzyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Szczególne wrażenie na publiczności wywołał „Taniec kwiatów i motyli do utworu „River Flows In You”.  Nauczyciele byli pod wrażeniem, niejednemu zakręciła się łezka w oku. Mali artyści otrzymali gromkie brawa i wzruszające słowa podziękowania.
Uroczystość była tym bardziej wyjątkowa, gdyż  uczniowie klas młodszych pojawili się w naszej szkole po prawie dwudziestu latach.
Na koniec uroczystości starsi uczniowie z Akademii Pomysłów pod kierunkiem p. B. Paczkowskiej i p. G. Majewskiej wręczyli słodką niespodziankę w postaci cukierkowego tortu dla nauczycieli obu szkół.

W. Murawska
M. Tomaszewska