Dzień Postaci z Bajek w Nowej Wsi Królewskiej

15 listopada w szkole w Nowej Wsi Królewskiej obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nasza szkoła zmieniła się w tym dniu  w baśniową krainę.  Na korytarzu można było spotkać księżniczki, rycerzy, czarownice, jednorożce i wiele innych bajkowych stworzeń, a szkolną galerię prac uczniów zapełniły rysunki dzieci przedstawiające ich ulubione bajkowe postacie.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pani Agnieszki Górecznej, przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek bajkowe zajęcia, do których zaprosili uczniów klas 0-III. Uczniowie młodszych klas pomagali Kopciuszkowi oddzielać ziarna grochu od fasoli, odgadywali imię księżniczki uwięzionej w wieży, podpowiadali Czerwonemu Kapturkowi, jak trafić do chatki babci, szukali zatrutych jabłek ukrytych przez czarownicę oraz zmagali się z bajkowymi zagadkami. Wspólnej zabawie nie było końca, ale ze wszystkimi zadaniami dzieci poradziły sobie celująco!