Góra Grosza

Już po raz 19 w szkołach i przedszkolach w całym kraju rozpoczęło się długo oczekiwane wydarzenie! Wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.
Grosiki, wrzucane do puszek przez uczniów, zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. To właśnie dzięki Górze Grosza zostały zakupione i doposażone małe domy dla dzieci. Czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Pomoc kierowana jest do różnych form opieki zastępczej – tej instytucjonalnej (jak domy dziecka) czy rodzinnej (jak rodziny zastępcze).
Góra Grosza to także zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania podopiecznych. Pozyskane środki pozwalają tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych.
Zbiórka w naszej szkole potrwa do 2 stycznia 2019r. Koordynatorką akcji jest Pani Marzena Góreczna.
Zachęcamy wszystkich uczniów do wsparcia tego niezwykłego przedsięwzięcia!