Informacja

Informuję, że w związku z decyzją Rządu RP o zamknięciu placówek oświatowych, jutro i pojutrze (12 i 13 marca) w naszej szkole i przedszkolu nie będzie lekcji, natomiast zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie będą mogli zorganizować w tym czasie opieki w domu.
W dniach 16-25 marca wszystkie zajęcia w naszej szkole i przedszkolu zostają odwołane, a szkoła będzie zamknięta.
O ewentualnych dalszych krokach będę informować na bieżąco.

Co zrobić, jeśli musimy zostać z dzieckiem w domu?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomniało, że rodzicom pociech do 8 lat, które uczęszczają do żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu przysługuje zasiłek opiekuńczy. Muszą być spełnione pewne warunki:

– trzeba podlegać ubezpieczeniu chorobowemu,
– zamknięcie placówki było nieprzewidziane – informacja dotarła w terminie nie dłuższym niż 7 dni przed zamknięciem placówki,
– nie ma innego członka rodziny, który może zapewnić opiekę dziecku,
– nie został wykorzystany limit 60 dni zasiłku opiekuńczego, przysługujący w roku kalendarzowym.

Elżbieta Małek