Kalendarz adwentowy

W czasie oczekiwania na święta Bożego Narodzenia uczniowie klas IV-VIII z budynku w Płużnicy rozwiązywali zadania z matematycznego kalendarza adwentowego. Przez cały grudzień na tablicy przy sali nr 1 pojawiały się świąteczne zadania matematyczne podzielone na dwie kategorie: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie na rozwiązanie zadań mieli czas do 7:30 następnego dnia. A najwytrwalszymi pomocnikami świętego Mikołaja okazali się:

  • klasy IV-VI:
    • I miejsce: Zuzanna Leszczyńska kl. VIa, Alexander Oleśniewicz kl. IVa
    • II miejsce: Igor Łacek kl. IVa,  Wiktoria Stankiewicz kl. VIa
    • III miejsce: Zuzanna Piecyk kl. VIa
  • klasy VII-VIII:
    • I miejsce: Szymon Waszczeniuk kl. VIIIa, Alexander Oleśniewicz kl. IVa

Szczególne gratulacje należą się Alexowi, który pokonał kilku ósmoklasistów i siódmoklasistów. Wszyscy aktywni uczestnicy zabawy otrzymali punkty dodatnie, a dla wygranych czekała ocena z matematyki oraz drobne upominki. Wszystkim gratuluję i zachęcam do zabawy za rok.

Agnieszka Piotrowska