Konkurs z historią przez wieki „Kobieta niepodległa”

Dnia 5 grudnia 2018 r. uczniowie: Jakub Popławski kl. IVb, Klaudia Antoszek kl.Va i Kacper Lenar kl. Va wzięli udział w konkursie powiatowym Z historią przez wieki „Kobieta niepodległa”, który odbył się w Myśliwcu. Przed przystąpieniem do konkursu uczniowie mieli przygotować przedmiot związany z konkursowymi postaciami (sylwetki 12 kobiet). Jakub przygotował z modeliny order Virtuti Militari, Klaudia wyklejane herby Topór i Dołęga, a Kacper wyklejany autoportret Olgi Boznańskiej. Później indywidualnie musieli rozwiązać test, a następnie rozpoczęły się rozgrywki drużynowe. Wyglądało to w następujący sposób np.: musieli rozpoznać daną postać po odsłonięciu poszczególnych elementów zdjęcia, rozpoznać postać po związanym z nią przedmiocie, po puszczonych nagraniach, itp.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się wiedzą i umiejętnością pracy w zespole, dzięki temu zajęli I miejsce. W nagrodę otrzymali książki Barbary Wachowicz „Matki Wielkich Polaków”, a nauczyciel „Encyklopedię historyczną”. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.