Konkursy matematyczne z sukcesami naszych uczniów

24 października troje uczniów z klasy Va – Aleksandra Juda, Alexander Oleśniewicz oraz Mikołaj Makuch – wzięli udział w Jarantowickim Konkursie Matematycznym dla uczniów klas V z powiatu wąbrzeskiego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Jarantowicach. Celem konkursu było m.in. rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień, pokazanie piękna matematyki poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów oraz stwarzanie sytuacji pobudzających uczniów do twórczego myślenia. Podczas rywalizacji nasza drużyna zajęła zaszczytne III miejsce. Udział w konkursie dał dzieciom wiele satysfakcji z rozwiązywania zadań dotyczących niestandardowych problemów oraz rywalizacji z przedstawicielami innych szkół powiatowych. W ramach podsumowania innego konkursu matematycznego pod hasłem „Planszowa Gra Matematyczna”, uczennica klasy Va – Aleksandra Juda- zajęła III miejsce.