Szkolny Audyt Klimatyczny

Uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dnia 24.10.2023 roku przeprowadzili Audyt Klimatyczny dotyczący: transportu, energii, odpadów, wody oraz wyżywienia dostępnego w szkole. Już od samego rana samodzielnie zdobywali wiedzę dotyczącą wybranych zagadnień. To były blisko dwie godziny warsztatowej pracy nad wcześniej wymienionymi obszarami, podczas której uczniowie wypracowali rekomendacje dotyczące konkretnych zmian.

Audyt odbył się w ramach projektu Rodzicielska Współdzielnia Edukacyjna realizowanego przez Stowarzyszenie CTI e-misja we współpracy ze Stowarzyszeniem Młodych Gminy Płużnica z dotacji programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

Klasa VIIIa przygotowała ciekawą prezentację „Szkolny Audyt Klimatyczny”. Zachęcamy do jej obejrzenia.