Laureatka VI Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego

25 września 2018 r w Domu Kopernika w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VI Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego dla dzieci i młodzieży ze wszystkich poziomów edukacji w przedziale wiekowym od lat 6 do lat 20. Nagrody wręczyli członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radna sejmiku Elżbieta Piniewska.

Konkurs był prowadzony w czterech odrębnych kategoriach:

  • prace indywidualne w konkursie fotograficznym „Niebo moich marzeń” (dla uczniów w wieku 6-12 lat),
  • prace indywidualne „My, planetarni reżyserzy” (scenariusz pokazu astronomicznego dla uczniów w wieku 12-20 lat),
  • prace zespołowe „Z teatrem w Kosmos, czyli kosmiczna kreatywność” (sztuka teatralna dla uczniów w wieku 12- 16 lat)
  • prace zespołowe „Zgrany Astroteam” (praca badawcza dla uczniów w wieku 12-20 lat).Laureatem pierwszej kategorii „Niebo moich marzeń” została uczennica naszej szkoły Aniela Redmerska (klasa IIIa). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

fot. Łukasz Piecyk (Gala wręczenia nagród VI Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego dla uczniów szkół z województwa kujawsko-pomorskiego)