Projekt ,,Eko Reintegracja” zakończony!

Z inicjatywy uczniów i nauczycieli, w szkole w Nowej Wsi Królewskiej powstała przestrzeń na świeżym powietrzu, w której uczniowie mogą wspólnie spędzać czas. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali teren zielony za szkołą i go zaaranżowali według własnego pomysłu. Było to możliwe dzięki realizacji projektu ,,Eko Reintegracja”,  finansowanego ze  środków otrzymanych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO.

 Powstanie miejsca do wspólnego spędzania czasu przez uczniów poprzedził konkurs dla uczniów na projekt tego miejsca. Zwycięski pomysł, którego autorkami były Maja Betcher i Nadia Graduszewska, uczennice kl. VIIC,  został zrealizowany dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności. Uczniowie, przy wsparciu rodziców i nauczycieli, sadzili krzewy i byliny, przygotowywali kwitnące rabaty, konserwowali zakupione w ramach projektu drewniane ławeczki i donice. W wyniku ich prac powstało również miejsce na ognisko.

Rezultat zaskoczył wszystkich. Wielu   uczniów  nie spodziewało się, że uda im się stworzyć od podstaw przestrzeń  w szkole, którą będą mieli do własnej dyspozycji. Dzięki ich zespołowej pracy i zaangażowaniu stało się to jednak możliwe.  

W ramach projektu, w stworzonym przez uczniów miejscu  odbyły się spotkania integracyjne, w których wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Spotkania przy ognisku, pieczenie kiełbasek, rozmaite gry i zabawy towarzyskie, były dla uczniów świetną okazją do lepszego poznania się i integracji. Spotkania te z pewnością  nie były ostatnimi, które miały miejsce, a stworzone przez uczniów miejsce do wspólnego spędzania czasu z pewnością będzie z radością wykorzystywane w przyszłości.

                                               Agnieszka Góreczna – koordynator projektu ,,Eko Reintegracja”
                                               Anna Welter – lider projektu ,,Eko Reintegracja”

 

Zapraszamy do obejrzenia padletu