Projekty matematyczne

Matematyka, to nie tylko sprawdziany i kartkówki, ale również projekty. Przekonała się o tym klasa VIII a, która za zadanie otrzymała stworzenie projektu statystycznego. Uczniowie podzielili się dwójkami, opracowali ankiety, przeprowadzili badania wśród mieszkańców gminy Płużnica oraz uczniów naszej szkoły. Tematyka ankiet była bardzo zróżnicowana: od ulubionego napoju po oglądanie paradokumentów. Następnie zebrane dane ósmoklasiści musieli opracować i przedstawić je na diagramie kołowym, słupkowym, obliczyć średnią arytmetyczną i medianę i oczywiście przeanalizować i wyciągnąć wnioski. I już ostatnia prosta przed nimi, bo wystarczyło przedstawić swoje projekty na forum klasy i opowiedzieć o poszczególnych etapach badania. Można zapoznać się z efektami w galerii zdjęć.