Spotkanie z Królową Nauk

13 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny, którego celem  było upowszechnianie  wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, a przede wszystkim wyłonienie najlepszych matematyków do reprezentacji w kolejnym etapie – na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. W konkursie wzięło udział 32 uczestników, którzy pisali test w dwóch kategoriach: po 16 uczniów z klas II i III.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali  się uczniowie z najwyższymi  wynikami:

klasy II

I miejsce:  Kacper Piotrowski – IIa
II miejsce:  Aleksandra Guściora – IIb
III miejsce:  Nataniel Majdajski – IIa

klasy III

I miejsce:  Flip Łacek – IIIa
II miejsce:  Zuzanna Piecyk – IIIa
III miejsce:  Natan Socha – IIIb

dodatkowo wyróżnienie – IV miejsce otrzymali: Aleksandra Kulig z klasy IIa oraz Filip Budniewski z klasy IIIb.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 17 (Płużnica) i 18 lutego (Nowa Wieś Królewska).

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy za nich kciuki podczas kolejnego etapu zmagań matematycznych, który odbędzie się 7 marca  w Szkole Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie. Powodzenia!