Stypendium naukowo – socjalne dla młodzieży z terenu gminy

Szanowni Państwo,

od 15 lutego do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców).

·  Pokrywamy pełne koszty zamieszkania  bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej   oraz częściowo szkolnych wycieczek.

·  Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować,  pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.

·  Finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.

·  Wspólnie ze stypendystami i stypendystkami organizujemy ciekawe  projekty społeczne, artystyczne i naukowe.

·  Zapewniamy wsparcie psychologiczne

Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Szczegółowe informacje na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty