Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach a jego celem jest uwrażliwianie ludzi, zachęcanie do bycia wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.
W naszej szkole, w wielu miejscach przyklejone zostały cytaty i obrazki promujące życzliwość tworząc „Aleję życzliwości”. Powstało też „Drzewko życzliwości”, na którym każdy mógł zamieścić swoje pozdrowienia, plakaty z miłymi słowami, „Życzliwe listy” oraz „Kodeks ucznia życzliwego”. W różnych miejscach zostały rozwieszone karteczki do odrywania z wywołującymi uśmiech na twarzy słowami, które można było dać koleżankom, kolegom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Wszyscy bardzo chętnie korzystali z tych liścików a w szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Tego dnia dominował kolor żółty, gdyż symbolizuje on optymizm i radość. Miłą atrakcją był też filmik z udziałem uczniów zachęcający do codziennej życzliwości.
Pozostaje nam życzyć abyśmy byli dla siebie życzliwi każdego dnia. Rozwiązujmy konflikty w sposób pokojowy a nie siłowy.